Skip to main content

Gdzie możesz ubezpieczyć swojego pupila?

Każdy opiekun zwierzaka pragnie zadbać o to, aby było ono bezpieczne. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie psa i kota, które cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Przed wyborem konkretnej oferty trzeba się dokładnie zastanowić, jakie są nasze oczekiwania. Propozycji jest dużo, dlatego każdy może znaleźć idealne rozwiązanie. Gdzie można ubezpieczyć swojego czworonoga? O czym powinniśmy wiedzieć?

Gdzie można ubezpieczyć psa i kota?

Ubezpieczenie zwierzaka

Z roku na rok zauważamy, że ubezpieczenie zwierząt staje się coraz bardziej cenione. Rosnące koszty usług weterynaryjnych sprawiają, że takie rozwiązanie może dać liczne korzyści. Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje? Strona internetowa Ubezpieczenie psa i kota — ranking firm to świetna opcja dla każdego, kto chce zadbać o bezpieczeństwo ukochanego zwierzaka. Dla wielu osób psy i koty stają się członkami rodziny, nic więc dziwnego, że chcemy dbać o ich dobro.

Szeroka oferta

Co mogą obejmować pakiety ubezpieczeniowe? W tym wypadku na uznanie zasługują pakiety obejmujące:

  • Koszty pobytu w klinice dla zwierząt
  • Koszty wizyty u weterynarza
  • Koszty zakupu leków, badań, zabiegów
  • Koszty kremacji i uśpienia pupila
  • Koszty opieki nad zwierzakiem w trakcie hospitalizacji opiekuna
  • Koszty dotyczące szukania zaginionego psa lub kota itp.


Nie bez znaczenia jest to, że właściciel zwierzaka może korzystać z ochrony poniesionych kosztów do wysokości sumy ubezpieczenia, która została wskazana w warunkach ubezpieczenia.

Co trzeba wiedzieć?

Co jeszcze powinien wiedzieć każdy opiekun zwierzęcia? Faktem jest, że właściciele ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez swoich pupili. Ubezpieczyciele mają to na uwadze, oferując dodatkową ochronę, jaka dotyczyć może przykładowo ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej lub mieszkaniowych. Z kolei inną formą ochrony jest ubezpieczenia kota lub psa od nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie zwierząt

Polisa od odpowiedzialności cywilnej

Na uwagę zasługuje polisa od odpowiedzialności cywilnej, stanowiąca zazwyczaj rozszerzenie ubezpieczenia od OC w życiu prywatnym lub nieruchomości. Mile widziana jest ochrona dodatkowa, która ma za zadanie zapewniać pokrycie roszczeń pieniężnych poszkodowanych przez zwierzaka osób. Poza tym zwierzęta domowe możemy ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków, co dotyczy standardowych polis mieszkaniowych. W ubezpieczeniu takim zwierzę uzyskuje taką samą ochronę jak rzeczy ruchome. Co ciekawe, może ona obejmować kradzież, zdarzenia losowe, pożary, w których cierpią pupile.

Niezawodne ubezpieczenie

Właściciele zwierząt często decydują się na dodatkowe pakietu ubezpieczeniowe. Istotne jest to, że ubezpieczenie pupila w ramach sumy ubezpieczenia mienia ruchomego odnosi się do ochrony wyłącznie w miejscu ubezpieczenia (jest ono wskazane w polisie). Poza obrębem nieruchomości zwierzęta nie są z zatem obejmowane ochroną. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają także usługi assistance, które wiąże się z opieką nad zwierzakiem wtedy, gdy ubezpieczony opiekun znajduje się w szpitalu. Jak widać, możliwości w tym zakresie jest mnóstwo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bartosz 4 miesięcy temu Pozycjonowanie sklepów internetowych
Artykuł świetnie podkreśla znaczenie SEO i marketingu internetowego dla sklepów online. Jako właściciel sklepu internetowego, ...
Z mężem podjęliśmy się ryzyka, jakim było podanie obrączek ślubnych przez naszego psa! Pamiętam, że ...
Super artykuł i dużo przydatnych informacji. Jestem w trakcie projektowania swojej strony internetowej i wlasnie ...
Kilka tygodni temu wybieraliśmy się na weekend ze znajomymi do Krakowa, ale martwiło mnie to, ...
Marianna 1 lat temu Tlenoterapia dla zwierząt
O tlenoterapii zwierząt jeszcze nie słyszałam 🤔 Fajny artykuł! Sama stosuje koncentrator tlenu, mam malutki przenośny model ...