Skip to main content

Jak podać obrączki na ślubie? - Przedstawiamy najciekawsze pomysły!

1 komentarz

Ceremonia ślubna to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej zakochanej pary. Zwieńczeniem ich miłości są obrączki ślubne, które symbolizują ich jedność i trwałość w złożonej przysiędze. Są one bardzo ważnym elementem uroczystości, dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób powinny zostać podane. Kto i kiedy powinien podać obrączki parze młodej?

Obrączki ślubne Kraków

Kto podaje obrączki ślubne?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Istnieje wiele sposobów na podanie obrączek ślubnych i tak naprawdę wszystko zależy od preferencji Pary Młodej lub od zwyczajów panujących w ich rodzinie. Nie tylko sposób podania obrączek, jest niezwykle istotny. Warto również zdecydować się na obrączki ślubne Łodzińscy - są to zarówno złote klasyczne pierścionki, jak również oryginalne modele o finezyjnych wzorach. 

Świadek lub Świadkowa

Najczęściej wybieraną opcją jest podanie obrączek przez jednego ze świadków. Zazwyczaj do roli świadków wybiera się osoby nam najbliższe i najbardziej zaufane. Dodatkowo te osoby towarzyszą nam w tym pięknym dniu praktycznie na każdym kroku. Decydując się na to rozwiązanie, wybrany świadek przechowuje obrączki, a następnie w dniu ceremonii dostarcza je do kościoła i podaje w odpowiedniej chwili.

Dziecko z rodziny

Zdarza się również, że na ceremonii, obrączki poda mała druhna lub mały drużba. Najczęściej do tej roli wybiera się albo dziecko z rodziny, albo dziecko Pary Młodej, jeśli je oczywiście posiada. Jest to przepiękne nawiązanie do tradycji, kiedy do ślubu obrączki były podawane przez małą pociechę z rodziny na pięknej satynowej poduszeczce. Należy jednak pamiętać, że musi być to w pełni przemyślana decyzja, ponieważ może się to wiązać z dużym stresem dla dziecka.

Czworonożny przyjaciel

Czworonożny przyjaciel jako "trzeci świadek", który podaje obrączki? To niebanalne rozwiązanie, które znajduje wielu zwolenników. Należy jednak pamiętać, że zwierzak przed taką ceremonią musi zostać odpowiednio przeszkolony tak, aby wszystko przebiegło po naszej myśli. Pupil musi reagować nie tylko na proste komendy, ale i na gesty. Tutaj sytuacja jest podobna do tej, w której powierza się tę rolę dzieciom. 

Pamiętajmy, że musi być to w pełni przemyślana decyzja — nie chcemy stresować psa zwłaszcza wtedy, kiedy jest na to podatny i wykazuje zaburzenia lękowe przy dużej grupie obcych osób.

Biżuteria Kraków

Jak inaczej podawać obrączki ślubne?

Świetnym rozwiązaniem do podania obrączek są drewniane pudełeczka, które są niezwykle eleganckie i uniwersalne. Ich środek można dowolnie modyfikować w zależności od stylu naszej uroczystości. Pary Młode najczęściej decydują się na delikatny grawerunek bądź motyw graficzny. Jest to niezapomniana pamiątka na lata.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne położone na poduszeczkach z żywych kwiatów, które zastępują tradycyjne, satynowe poduszeczki. Takie poduszeczki są wykonywane na zamówienie florystki, a obrączki umieszcza się na szczycie ciasno związanych kwiatów lub na wstążeczce zawiązanej na bukiecie.

Dla fanów klasyki idealnym rozwiązaniem będzie podanie obrączek w szklanym pudełeczku. Prezentuje się przepięknie, zwłaszcza jeśli jego środek wypełni się żywymi kwiatami lub mchem.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem może być podanie obrączek na plastrze drewna. To idealny sposób dla wszystkich tych, którzy planują ślub w stylu rustykalnym. Nie tylko przepięknie pachnie, ale i wygląda niezwykle efektownie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 10 miesięcy temu
    Z mężem podjęliśmy się ryzyka, jakim było podanie obrączek ślubnych przez naszego psa! Pamiętam, że towarzyszył nam duży stres, a zwłaszcza mi — oj ciężkie jest życie perfekcjonistki! 😂 Dodatkowo wiem, jaki jest nasz jamnik — Cluse bywa bardzo charakterny, baliśmy się, że nie będzie chciał współpracować. Zdecydowaliśmy się wcześniej na wizytę u psiego behawiorysty, który pomógł nam go zdyscyplinować. Na szczęście, w dniu ślubu, wszystko poszło po naszej myśli! Goście byli zachwyceni, a ja wspominam ten moment jako naprawdę wyjątkowy. Nasza psina spisała się na medal. W końcu nie mogło go zabraknąć — jest członkiem naszej rodziny. ❤🐶