Skip to main content

Jak adoptować psa ze schroniska?

Dodaj komentarz

Zwierzęta to przyjaciele człowieka, którzy towarzyszą nam przez całe życie. Kochają nas bezwarunkowo. Niestety, w schroniskach wciąż przebywa ogromna ilość zwierząt, m.in. psów czy kotów, które czekają na swoich nowych właścicieli, którzy zapewnią im kochający dom. Często zwierzęta trafiające do schroniska wiele przeszły i musimy liczyć się z tym, że taki pies będzie potrzebował więcej uwagi i pracy nad jego wychowaniem. 

Szkolenie psów - Gdańsk

Kiedy adoptować psa ze schroniska?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad przygarnięciem psa? Chcesz odmienić los jednego z mieszkańców schroniska? To świetny pomysł, zmienisz świat tego zwierzaka, a on odwdzięczy się bezgraniczną miłością. Pamiętaj jednak, że pies to nie zabawka, a żywa istota, za którą jesteś odpowiedzialny. Zanim zaczniesz cały proces adopcyjny, upewnij się, że masz odpowiednie warunki i czas, który będziesz mógł poświęcić nowemu domownikowi. Rozważ też, czy chcesz zaadoptować pieska małej rasy, a może większy piesek nie będzie dla Ciebie problemem. Pamiętaj, że mylne jest twierdzenie, że to, czy mamy dom czy mieszkanie, lub jaka jest jego wielkość, powinna wpływać na wybór. Tutaj kluczem jest liczba spacerów i tego, jak często pies będzie mógł się wybiegać. Zastanów się też, czy chcesz adoptować młodego pieska, szczeniaka, czy chętnie dasz dom staruszkowi lub kilkuletniemu pieskowi. Jeśli marzy Ci się piesek konkretnej rasy, warto poszukać w schroniskach. Często trafiają tam psy przynajmniej podobne do danej rasy. Mieszkasz z kimś? Nie zapomnij zapytać swoich współlokatorów o zdanie. Niezależnie, czy będzie to rodzina czy znajomi, mogą mieć oni obiekcje. Może być to związane np. z alergiami lub strachem. Należałoby udać się do schroniska razem i wybrać pieska wspólnie. Warto także poprosić o pomoc psiego psychologa, który oferuje pomoc w procesie adopcyjnym i wyborze psa. Firmą, która oferuje takie usługi jest Uwierz w psa - szkolenie psów, behawiorysta, zoopsycholog, której ofertę można znaleźć pod adresem uwierzwpsa.pl lub dzwoniąc pod numer tel: 504 244 429. Dodatkowo firma gwarantuje szkolenia pupili ze zniżką dla psów adoptowanych. Pamiętaj jednak, że jeżeli cały dzień spędzasz w pracy, a w domu bywasz rzadko, jeszcze raz przemyśl, czy dasz radę sprostać wychowaniu psa. 

Behawiorysta dla psów - Gdańsk

Jak wygląda proces adopcyjny?

Na początku przygotuj się na wizytę przedadopcyjną w Twoim domu. Pracownik czy też wolontariusz ma za zadanie sprawdzić Twoje warunki i zdecydować, czy jesteś w stanie zaadaptować danego psa. Na takiej wizycie dowiesz się też m.in. jak wprowadzić psa do domu, jak zapewnić mu dobre warunki i wiele innych cennych informacji na temat konkretnego zwierzaka. Jeśli masz wątpliwości co do wymagań, które należy spełnić przy adopcji skontaktuj się z psim psychologiem. Usługi psiego behawiorysty znajdziesz na stronie https://goo.gl/maps/K2cD6u9nadFocBqE8, gdzie widnieją dane teleadresowe trenera. Podczas adopcji często dochodzi też do powtórnej wizyty i rozmowy, w celu potwierdzenia, że jesteś gotowy na adopcję. Oczywiście może się zdarzyć, że schronisko odmówi adopcji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przygotowywana jest umowa adopcyjna, po której podpisaniu możemy zabrać naszego pieska do domu. Zawarte są w niej m.in. zobowiązanie do wykonania kastracji szczeniaka w określonym terminie, do wykonywania szczepień i regularnych badań, ale znajdziesz w niej również zakaz przekazywania zwierzaka osobom trzecim oraz instrukcje co robić, gdy zwierzę zaginie.

Pamiętaj, że warto zaadoptować zwierzę. Dajesz mu nowy, kochający dom, za którym tak bardzo tęskni.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.