Skip to main content

Tlenoterapia dla zwierząt

sprzęt medyczny wypożyczalniaTlenoterapia to metoda, która od paru lat zdecydowanie zyskuje na popularności ze względu na dobre wyniki, które zapewnia. Czym tak naprawdę jest tlenoterapia i z czego wynikają jej zaskakująco świetne rezultaty? Otóż tlenoterapia, jak sama jej nazwa wskazuje, wykorzystuje tlen jako... lek. A dokładniej mówiąc, w tlenoterapii pacjentowi podaje się powietrze o podwyższonej zawartości tlenu, dzięki czemu można pomóc z najgorszym skutkiem ubocznym schorzeń płucnych i sercowych - niedotlenieniem. Przewlekłe niedotlenienie ma bardzo negatywny wpływ na to, jak funkcjonuje cały organizm. Wpływa na praktycznie każdą komórkę organizmu i na przestrzeni czasu może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Tlenoterapia pozwala zatrzymać ten proces, dając organizmowi czas na to, aby się zregenerować.

 

Domowa tlenoterapia

Dotychczas tlenoterapia była problematyczną metodą, ponieważ wiązała się z bardzo długimi pobytami w szpitalu. Pacjenci tak naprawdę musieli się przygotować do tego, że będzie zmuszeni zamieszkać w szpitalu, aby codziennie mieć dostęp do terapii, która może im pomóc. Wszystko to się zmieniło wraz z wprowadzeniem na rynek przenośnych koncentratorów tlenu. Jest to urządzenie, które umożliwia przeprowadzanie tlenoterapii w warunkach domowych. W obecnych czasach jest to sprzęt, który można bez większych problemów nosić ze sobą. Sprawia to, że osoby, które w innych przypadkach skazane byłyby na miesiące w szpitalu, teraz mogą normalnie funkcjonować w swoich własnych domach. Koncentratory tlenowe są łatwe do wynajęcia za pewną opłatą i powszechnie dostępne, ponieważ na terenie Polski funkcjonują liczne firmy, umożliwiające wynajem sprzętu medycznego.
wypożyczalnia aparatów tlenowychZazwyczaj tlenoterapia polecana jest dla osób, które mają przewlekłe schorzenia układu oddechowego oraz układu krwionośnego. Schorzenia takie znacząco uniemożliwiają normalne życie, dlatego też niezbędne jest szukanie skutecznych sposobów na to, aby opanować ich wpływ na codzienną rutynę pacjenta.

Tlenoterapia u zwierząt


Jednakże jak się okazuje, tlenoterapia może mieć świetny wpływ nie tylko na zdrowie ludzie. Choć jest to wciąż temat raczej nieznany, w ostatnich latach zaczęto proponować stosowanie tlenoterapii u zwierząt. Jest to oczywiście polecane tylko w sytuacjach, kiedy możliwe jest stwierdzenie konkretnego źródła choroby u zwierzaka i tym samym, można sprawdzić, czy jest to schorzenie na które pomoże tlenoterapia. Nie zawsze jest to zatem możliwość, ale jeżeli jest szansa, że terapia ta pomoże uzyskać poprawę zdrowia u zwierzaka, to na pewno warto z niej skorzystać.
Zazwyczaj koncentratory tlenu dla zwierząt można wynająć z tym samych firm, które oferują wynajem koncentratorów tlenu dla ludzi. Firmy te zapewnią cały wymagany sprzęt, pomogą w zrozumienia jego obsługi oraz doradzą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Tlenoterapia domowa zwierząt może być metodą, która pomoże poprawić codzienne samopoczucie ukochanego zwierzęcia i przynieść mu dużo ulgi, dlatego każdy właściciel chorego zwierzaka powinien rozważyć tę opcję. To doskonały sposób aby zadbać o swojego futrzanego przyjaciela.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bartosz 4 miesięcy temu Pozycjonowanie sklepów internetowych
Artykuł świetnie podkreśla znaczenie SEO i marketingu internetowego dla sklepów online. Jako właściciel sklepu internetowego, ...
Z mężem podjęliśmy się ryzyka, jakim było podanie obrączek ślubnych przez naszego psa! Pamiętam, że ...
Super artykuł i dużo przydatnych informacji. Jestem w trakcie projektowania swojej strony internetowej i wlasnie ...
Kilka tygodni temu wybieraliśmy się na weekend ze znajomymi do Krakowa, ale martwiło mnie to, ...
Marianna 1 lat temu Tlenoterapia dla zwierząt
O tlenoterapii zwierząt jeszcze nie słyszałam 🤔 Fajny artykuł! Sama stosuje koncentrator tlenu, mam malutki przenośny model ...