Identyfikator dla kota

Dodaj komentarz

Dom bez zwierzaka to pusty dom. Przyzna rację temu stwierdzeniu każdy, kto choć raz w życiu miał okazję obcować ze zwierzęciem pod jednym dachem. Wiele osób przyznaje wręcz, że ich zwierzęta to nie tylko przyjaciele, ale i członkowie rodzin, bez których ciężko byłoby się obejść. Wielu lekarzy podkreśla, dobroczynny wpływ zwierząt na zdrowie domowników, oraz na rozwój dzieci. Każdy z nas, w momencie podjęcia decyzji o wzięciu pod swój dach nowego członka rodziny staje przed trudną decyzją, kim ów nowy lokator ma być. Czy zdecydować się na sporych rozmiarów psa, czy wybrać kota, a może jednak chomika, bądź rybki?

identyfikator dla kota

Kot czy pies?

W decyzji tej, argumentem decydującym powinna być, nasza sytuacja mieszkaniowa, oraz ilość czasu, którą jesteśmy w stanie poświęcić pupilowi. Każdy zwierzak, niezależnie na jakiego się zdecydujemy, będzie potrzebował naszej uwagi, troski, zainteresowania, oraz zapewnienia mu należytego stopnia bezpieczeństwa. Wiele rodzin, z powodu braku dużej ilości wolnego czasu, który musieliby przeznaczyć na spacery posiadając psa, decyduje się na wzięcie pod swój dach kota. Zwierzak ten, oczywiście z chęcią uda się z nami na spacer, ale nie są mu one potrzebne do załatwiania potrzeb fizjologicznych, tak jak ma się to w przypadku psów.

identyfikator dla kota

Decydując się na kota, miejmy na uwadze że one podobnie jak my ludzie, mają swoje charaktery i upodobania. Mamy do wyboru koty o spokojnych usposobieniach, tak zwane kanapowce, które poza wędrówką do kuwety i miski nie będą zainteresowane większą aktywnością fizyczną, natomiast istnieją również takie rasy, które są bardziej żywiołowe i potrzebują konkretnej dawki bodźców i zabawy, aby móc spokojnie udać się na drzemkę nocną. Gdy właściciel zaniecha porcji aktywności dla swojego zwierzaka, musi liczyć się z tym że nie pozwoli mu on pospać w nocy, urządzając hałaśliwe harce i skoki po szafach. W profesjonalnych hodowlach, właściciele będą w stanie precyzyjnie określić nam temperament kota, którego hodowlą się zajmują. Wybierając zwierzaka ze schroniska, również osoby za niego odpowiedzialne, powinny potrafić określić cechy charakterystyczne dla danego osobnika.

Zawieszka dla kota

Niezależnie od tego jakiego kota wybierzemy, zadbajmy o zapewnienie mu jak największego bezpieczeństwa, wyposażając go w identyfikator dla kota. Często takie identyfikatory występują pod postacią małych tabliczek, które z pozoru wyglądają jak zawieszka dla kota, a pełnią funkcje informacyjną. Możemy na niej umieścić telefon do siebie i w razie zguby kota, identyfikacja zwierzęcia przebiegnie, bez najmniejszych problemów. Bardzo zgrabny identyfikator posiada w swojej ofercie strona: https://www.mysafety.pl/pupil . Dbajmy o bezpieczeństwo naszych kotów, nawet tych które z pozoru nie wychodzą z naszego domu, bo sytuacje w życiu bywają różne, a kot posiadający identyfikator ma o wiele większe szanse na szczęśliwy powrót do właściciela, aniżeli ten który identyfikatora nie posiada.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.