Skip to main content

Przedszkole - pierwsze kroki do samodzielności Twojego dziecka

Dodaj komentarz

Przedszkole to miejsce, w którym każde dziecko nabywa wiele cennych umiejętności i jest niezbędne w rozwoju każdego małego dziecka. Mamy 3 latków są często pełne obaw o swoje pociechy, czy poradzą sobie one w nowym otoczeniu i czy zniosą trudy tej pierwszej dłuższej rozłąki. Zdecydowanie maluchy dużo łatwiej i szybciej klimatyzują się w nowych miejscach aniżeli osoby dorosłe, dlatego rodzice nie muszą się obawiać, że ich pociecha będzie w przedszkolu nieszczęśliwa i samotna.

Dziecko w przedszkolu Słoneczny Sad koło Szczecina

Umiejętności nabyte w przedszkolu

Przedszkole to nie tylko miejsce zabawy, ale i pracy dla dziecka. To tutaj uczy się nawiązywać pierwsze kontakty z dziećmi, uczy się współdziałania w grupie i rozwiązywania wszelkich konfliktów. Nic nie uczy lepiej niż grupa rówieśnicza. To tutaj dziecko poznaje pierwsze wzorce zachowań, uczy się ról społecznych i odkrywa swoją tożsamość.

Stres wśród maluchów

Przedszkole to również miejsce, w którym dziecko pokonuje wszelkie trudności i uczy się walki z niepowodzeniami i stresem. Często nauczycielki przedszkola mają do czynienia z dziećmi bardzo nieśmiałymi, wycofanymi i zalęknionymi. Takie maluchy nie chcą nawiązywać kontaktów z innymi dziećmi, bo odczuwają silny stres i boją się odrzucenia. Zajęcia z psem w przedszkolu są znakomitą formą zabawy z dziećmi nieśmiałymi, także tymi z różnymi dysfunkcjami, które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie w przedszkolu.

Dogoterapia w przedszkolu

Dogoterapia stwarza każdemu takiemu dziecku możliwość otwarcia się i pokonania blokady, która utrudnia mu nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Pies to wyjątkowe zwierzę, które jest bardzo oddane człowiekowi. W kontakcie z dzieckiem jest szczególnie delikatny i cierpliwy, a maluch uczy się okazywania emocji i pokonywania towarzyszącego mu lęku i stresu przed nowymi sytuacjami. Zabawa przedszkolaka z psem, wyzwala w dziecku jego naturalne instynkty i zapomina ono o całym swoim napięciu i towarzyszącym mu stresie. Dogoterapia polecana jest szczególnie dla dzieci z zaburzonymi kontaktami interpersonalnymi i dzieci chorobliwie nieśmiałych i zamkniętych w sobie.

Dogoterapia w Przedszkolu i Żłobku Słoneczny Sad

Zajęcia z psem

Zajęcia z psem w przedszkolu przybierają różną formę i każde dziecko zostaje włączone do takich zajęć ze zwierzakiem. W ten sposób uczy się otwierania na innych ludzi, empatii i nawiązywania relacji ludzkich. Uczestnicząc w zajęciach przedszkolnych z psem, dzieci odczuwają wielką frajdę i czerpią niesłychaną radość, której efekty uwidaczniają się w ich zmianie zachowania. Zabawa przedszkolaka z psem to wyjątkowa forma terapii i relaksu dla każdego dziecka zarówno potrzebującego jak i tego rozwijającego się harmonijnie.

Zabawa z psem w szczecińskim przedszkolu

Dogoterapia jest bardzo cenną i uznaną metodą przynoszącą znakomite efekty w pokonywaniu trudności i niepowodzeń przez dzieci z wszelkimi dysfunkcjami i zaburzeniami. Pies idealnie odczuwa nastroje dziecka i potrafi świetnie go rozweselić i zachęcić do wspólnej zabawy. Dla takich dzieci kontakt z żywym zwierzęciem jest niezwykle ważny i potrzebny. Uczy prawidłowo reagować na bodźce zewnętrzne i wdraża dziecko do wspólnej zabawy z rówieśnikami, co jest pierwszym etapem w walce z nieśmiałością. Przykładem jednego z miejsc w Polsce, gdzie spotkamy tego typu zajęcia jest Przedszkole Słoneczny Sad koło Szczecina, w którym stawia się na nowe techniki poznawcze, które pomagają w rozwoju dzieci.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.