Skip to main content

Zawieszka dla psa

Dodaj komentarz

Każdy właściciel ukochanego przez siebie psa jest zaniepokojony, kiedy ten po prostu ucieka i nie wraca. To wcale nierzadka sytuacja, kiedy czworonóg kuszony naturą, oddala się od domu. "Zaginął pies!" taka informacja przewija nam się często wśród postów na Facebooku, ogłoszeń w gazetach czy w formie kartki na drzewie, przy ulicy którą mijamy. Zrozpaczony właściciel szuka milusińskiego gdzie może, ogłasza się wszędzie ale niestety brak odzewu. Dlaczego tak się dzieje? 

  zawieszka dla psa

Prawdopodobnie dlatego, że niestety spora część osób nie dopuszcza do siebie myśli o możliwości zaginięcia czworonoga i niewystarczająco się przed tym zabezpiecza. Nie mówimy tu oczywiście o pilnowaniu psa, dostosowaniu ogrodu, zabezpieczając go np. płotem, lecz o sytuacji po zaginięciu.

Mała, przydatna rzecz

Wystarczyłaby przecież zwykła zawieszka dla psa z numerem telefonu, kiedy ktoś znajdzie zgubę od razu skontaktuje się z właścicielem. Taka zawieszka to najlepsza informacja o tym, że pies nie jest bezpański. Najprawdopodobniej nie trafi on wtedy  prosto do schroniskowego, zimnego boksu. Niestety, czasami obroża i numery telefonów na niewiele się zdają, choć wydaje się to nieprawdopodobne, właściciele rasowych pupili narażeni są na ich... kradzież! Nie jest to wcale zjawisko mało powszechne. Młody, uroczy i przede wszystkim rasowy pies to świetny łup dla osób, które po prostu widzą w zwierzęciu dobry zarobek. Mogą czworonoga nie tyle sprzedać, lecz zostawić go sobie do celów reprodukcyjnych. Im więcej szczeniaków tym więcej pieniędzy.


Dlatego jeszcze lepszym zabezpieczeniem jest chip dla psa. Jest to stosunkowo niewielki koszt, a warto zadbać o bezpieczeństwo małego przyjaciela. Taki chip to świetne rozwiązanie, gdy pies ginie, ucieka. W każdej takiej kryzysowej sytuacji możemy dowiedzieć się gdzie aktualnie przebywa. Bez większych obaw i niepotrzebnych zmartwień zabieramy podopiecznego w bezpieczne, niezagrażające jego życiu i zdrowiu miejsce.

zawieszka dla psa

Chip dla psa - niedrogie zabezpieczenie

Każdy pies, niezależnie od tego jak bardzo posłuszny i dobrze wyszkolony by nie był, jest narażony na zaginięcie. Nieodzowny instynkt, po prostu psia natura czyni z naszych pieszczochów małych uciekinierów. Ich rozczulający, uroczy wygląd i rodowód również kuszą. To my jesteśmy odpowiedzialni za te małe, bezbronne istoty w stu procentach, same o siebie nie potrafią zadbać. Powinniśmy więc zainwestować choć odrobinę pieniędzy w ich bezpieczeństwo i jak by nie patrzeć- zdrowie. Interesującą i bardzo estetyczną formę posiada identyfikator dla psa ze sklepu mySafety. Jest on niedrogi, a może nam pomóc w odnalezieniu ukochanego pupila.

Zabezpieczając psa poprzez zawieszkę czy chipa nie tylko wzmacniamy jego ochronę, ale też nie narażamy się na niepotrzebny stres i nerwy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.